Dzienne archiwum: Październik 31, 2017

QuizUp czyli gra w zagadki po agielsku

Ciekawą alternatywą dla typowej nauki języka z książką jest aplikacja QuizUp. Uczenie odbywa się przy pomocy ulubionych przez uczniów smartfonów, czy tabletów. Aplikacja jest darmowa, dostępna na Google Play oraz App Store. Umożliwia nam wchodzenie w autentyczne interakcje z graczami z całego świata.

Gra w quizy w czasie rzeczywistym sprawia, że jesteśmy niejako zmuszeni do myślenia po angielsku, do szybkiej reakcji, jeśli chcemy wygrać. Możemy wybrać pytania spośród ponad 400 kategorii, począwszy od tematów stricte naukowych, a skończywszy na soap operach. Formuła jest podobna do takich teleturniei jak ‘Milionerzy’, czy ‘Jeden z dziesięciu’. Ważne jest to, że nauka odbywa się przez zabawę, bo wszystkie pytania dostępne są w języku angielskim. Idea ta wpisuje się w trendy kształcenia oparte na wykorzystaniu najnowszych technologii, takie jak blended learning (mieszane, hybrydowe metody kształcenia), czy extended classroom
(rozszerzona klasa). Nauka bowiem zostaje poszerzona o czas jaki uczniowie efektywnie wykorzystują poza salą lekcyjną i godzinami spędzonymi w szkole.

Twórcy programu QuizUp postawili duży nacisk na takie aspekty społeczne, jak poznawanie nowych ludzi z różnych zakątków świata oraz obcych kultur. Można tworzyć grupy znajomych, rzucić wyzwanie koledze, podzielić się wynikiem w grze w dowolnym serwisie społecznościowym, jak również uczestniczyć na bieżąco w rozmowach na forum za pomocą czatu.

Takie zaangażowanie w autentyczne interakcje sprzyja poznaniu języka obcego. Zachęcam do skorzystania z aplikacji QuizUp oraz quizup.com.

– Ewa Żymełka